Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerli otomobil uyarısı

Türkiye’nin yerli otomobil üretebilmesi adına her türlü desteği verdiklerini söyleyen Erdoğan, “Ya başlayacaksınız, ya başlayacaksınız. Başlamazsanız hesaplaşacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerli otomobil uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atakule’de gençlerle bir araya gelerek onların sorularını cevapladı.

Türkiye’de üretilen yerli otomobilleri gündemine alan Erdoğan, sert çıkıştı. “Ya başlayacaksınız ya başlayacaksınız. Başlamazsanız hesaplaşacağız.” diyen Erdoğan, gerekirse yabancı yatırımcı bulabileceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli otomobil uyarısı

“BİRAZ GEVŞEME VAR”

Sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan gençler buluşmasında yerli otomobil ile ilgili yöneltilen soru karşılık olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, her türlü desteğin verildiğini söyledi ve şunları ekledi:

“Her türlü desteği, teşviki vermemize rağmen işi hafiften alıyorlar. İstediğim şey belli. Bizi oyalamasınlar. Yoksa başka arayışlar içine girme zorunda kalacağız. Biz bir an önce adımı atacağız. Gerekirse yurtdışından yatırımcılar bulacağız, Türkiye’den de ortak yatırımcılar vereceğiz. Burada hayata geçirmenin adımlarını atacağız. Onların ilmini alacağız, mesaimize de son sürat vereceğiz. Bizde altyapı var. Türkiye’de üretilenlerin birçoğu yüzde 80’i yüzde 90’ı yerli. Tüm mesele bu ülkenin evlatlarının millilik, yerlilik meselesidir. Ciddi manada inanmak meselesidir. Biraz gevşeme var. Şu seçimlerin ardından bunları masaya yatıracağız. 5 önemli firma imzaları attı. İmzayı attınız, başlayacaksınız. Ya başlayacaksınız ya başlayacaksınız. Başlamazsanız hesaplaşacağız.”

Erdoğan: (Yerli otomobil) Başlamadığınız takdirde hesaplaşacağız İZLE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ