Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu

Bakan Soylu’dan PÖH – Polis – Bekçi – Uzman Erbaş Açıklaması

Bakan Soylu’dan PÖH – Polis – Bekçi – Uzman Erbaş Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Radyo D’de Adem Metan’ın sunduğu radyo programına konuk oldu. Gündeme ilişkin konulara değinen, soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dinleyenler de sorular yöneltti. Özellik bekçi, polis ve uzman erbaş alımı ile ilgili çok soru geldiğini belirten program sunucusu Adem Metan gelen soruları Bakan Soylu’ya sordu.

BEKÇİ MÜLAKAT SONUÇLARI

Program sunucusu dinleyerden özellikle bekçi alımı mülakat sonuçları ile ilgili yoğun soru geldiğini vurgulayarak bekçi alımlarının ne aşamada olduğunu sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, her bir birime yapılan personel alımlarının büyük bir titizlikle yapıldığını belirtti. “Her alımın kendine göre bir silsilesi bir işleyişi bir süreci var. Biz bu süreçleri arkadaşlarımızla birlikte titizlikle ve ciddiyetle takip ediyoruz. Peki nedir bu süreçler? İlk önce başvuru, daha sonra fiziki sağlık, daha sonra yazılı sınav ve son olarak da mülakat aşamalarıdır. Bu süreçlerin hepsini bir araya getirdiğimizde takriben 6 aylık bir süreye tükabül ediyor” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu “8 bin 500 bekçi alımı için ilana çıktık. Gençlerimiz dört gözle bekliyordu. Bu alım için yaklaşık olarak 10 katı kadar yani 85 bin civarında bir başvuru oldu.” açıklamasında bulundu.

BEKÇİ MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Bu arkadaşlarımız Polis Akademisi’nde sınavlara katılıyor. Tüm sınavlar kameraya alınıyor. Yazılı olsun, sözlü olsun, spor olsun her biri kameraya alınıyor ve büyük bir titizlikle takip edilip inceleniyor. Bekçilik mülakat sonuçlarını da inşallah önümüzdeki günlerde açıklayacağız” şeklinde konuştu

PÖH ve UZMAN ERBAŞ ALIMI OLACAK MI?

Program sunucusu tarafından PÖH (polis özel harekat) ve uzman erbaş alımı yapılacak mı? şeklinde sorulan soruya ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yanıt vermedi.  PÖH ve Jandarma Personel alımı ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman soylu daha önceki açıklamalarında  2019 yılı bitmeden personel alımı yapacğaız demişti ancak henüz bir gelişme yaşanmadı.

KPSS Cafe mobil uygulamalarını indirerek yeni ilanlardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. IOS uygulaması veya Android Uygulaması yeni yayınlanan ilanlardan ve son dakika gelişmelerden haberdar olmanız için cep telefonunuzda olması gereken tek uygulamadır. Aynı zamanda Kpss Cafe’yi twitter, facebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ